Продължете към съдържанието

влаковата катастрофа в Словакия

Форуми Катастрофи влаковата катастрофа в Словакия

Преглеждане на 1 съобщение (от всички 1)
  • Автор
    Публикации
  • #3960
    Иван Иванов
    Участник

    Вторият машинист е в болница с тежки наранявания
    Полицията в Кошицкия край, югоизточна Словакия, съобщи за задържането на машиниста на един от влаковете, които се сблъскаха вчера край село Яблонов над Турньоу, в района на Рожнява, предаде словашката новинарска агенция ТАСР.

    Полицията каза, че задържаният в момента е в следствения арест. Машинистът на другия влак, който бе измъкнат от локомотива със сериозни наранявания, бе откаран по въздуха в болница. Полицията започна наказателно разследване на катастрофата.

    „Разследването и всичките необходими процедури продължават. Ще ви информираме при по-нататъшно развитие на събитията“, заяви полицията.

    Усилията по документиране на инцидента продължиха цялата изминала нощ. Криминалисти и полицаи с кучета, служители на железопътната полиция и на националната жп компания на Словакия все още са на място.

    „Полицейските служители прекараха цяла нощ, за да гарантират, че в катастрофиралите влакове няма да влязат лица без разрешение и че личните вещи на пътниците ще бъдат върнати на собствениците им“, съобщи полицията.

Преглеждане на 1 съобщение (от всички 1)
  • Трябва да влезете в профила си, за да отговорите в темата.